czarne wągry na twarzy

Wągry na Twarzy


Wągry są małymi, czarnymi krostkami, które pojawiają się na twarzy. Zazwyczaj występują na czole i nosie, czyli w najbardziej tłustych strefach twarzy. Nie są piękne, ale raczej odstraszają i zniechęcają otoczenie do nieszczęśników nimi dotkniętych. Wągry, nazywane inaczej zaskórnikami, to zmora dotykająca nastolatków oraz osoby dorosłe. Zjawisko nieeleganckie, nieefektowne, okropne.


Wągry na twarzy
to coś wstydliwego, dlatego warto zrobić wszystko, aby nie pojawiły się na naszej cerze – nieskazitelna, gładka cera to marzenie wielu osób. Przede wszystkim ważna jest higiena, oczyszczanie i odtłuszczanie twarzy – to pomoże osuszyć cerę i stworzy warunki niesprzyjające rozwojowi wągrów. Wągry to niepiękny dodatek, który nastolatków doprowadza prawie do samobójstwa i zniechęca ich do życia, wyobcowując z otoczenia. Dlatego dorośli powinni traktować wągry jako problem psychologiczny i wspierać młodych ludzi w walce z takimi zaskórnikami.


Odpowiednie środki farmakologiczne, maseczki, peelingi, plastry na wągry – to wszystko pozwala powiedzieć zaskórnikom „żegnajcie”. Nie musi to być pożegnanie na zawsze, ponieważ czasem zaskórniki wracają, jednak warto jest walczyć o ładniejszą i zdrowszą cerę. Zaskórniki to jest to, czego nikt nie potrzebuje – po pierwsze, bo psują urodę i cerę, a po drugie, ponieważ mogą być przyczyną poważniejszych schorzeń.


Wągry można zwalczać od wewnątrz, czyli stosując odpowiednie leki, oraz z zewnątrz, czyli dbając o odpowiednie maseczki, peelingi, plastry i wszystkie specyfiki dostępne na rynku. Jak we wszystkim w życiu ważne są wytrwałość, konsultacja z lekarzem oraz chęć do zmiany. Załamywanie rąk i depresja nie pomogą w zwalczaniu wągrów. Regularne złuszczanie naskórka oraz zachowanie higieny na pewno pomogą w rozstaniu z zaskórnikami.

Wszystkim czytelnikom życzymy rozstania z nieciekawymi krostkami, ponieważ przyniesie ona poprawę samopoczucia i wyglądu.

Dodaj komentarz