Sposób na Wągry

Sposób na Wągry


By skutecznie pozbyć się wągrów, należy odpowiednio pielęgnować twarz i stosować się do kilku najważniejszych zaleceń. Przede wszystkim skóra musi być czysta i nieobciążona kosmetykami.


Bardzo ważny jest masaż skóry, który pozwoli oczyścić pory. Robi się to zazwyczaj peelingami, do peelingu można dodać kilka kropel soku z cytryny, który zmniejsza natłuszczenie i pozwala pozbyć się zaskórników. Przy rozszerzonych porach stosuje się masaż z lodu, który pozwala je zwęzić. Przy zabiegach oczyszczających, należy stosować parówki, które rozszerzą pory i pozwolą wągrom łatwiej wyjść.


Przy zabiegach wykonywanych w salonach kosmetycznych złuszcza się zaskórniki różnymi kwasami np mlekowym czy salicylowym, robi się to przy wysokim natężeniu kwasów więc zabieg wykonuje się jednorazowo lub w seriach w odstępach 14 dni. Wągry można również usuwać manualnie.


Kosmetyczka rozpulchnia twarz odpowiednim preparatem a następnie traktuje skórę maszyną wytwarzającą parę. Po kilku minutach zmywa substancje i wyciska zaskórniki. Bardzo dobrym sposobem na oczyszczenie skóry jest zabieg peelingu kawitacyjnego. Pory oczyszcza się przy użyciu ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Zabieg ten jest niezwykle delikatny a intensywność dobiera się indywidualnie od potrzeb klientów.


Na wągry działa również zabieg kwasem migdałowym. Zabiegi tym preparatem można wykonywać w salonach kosmetycznych lub w domu. Na rynku istnieje wiele kosmetyków, które zawierają kwas migdałowy. Na przykład tonik Norel. Działa on na twarz delikatnie peelingująco, nawilżająco i wygładzająco. Kwas migdałowy doskonale złuszcza oraz rozjaśnia przebarwienia. Najlepiej stosować go w natężeniu 5%.


O to kilka sposobów na Wągry

 

Pierwszy sposób na wągry:

Cytryna – Sokiem z cytryny można oczyścić nos, brodę lub czoło. Nakłada się go na czystą skórę i zasypia z nim. Nie podrażnia skóry, nie przebarwia jej, a po dwóch-trzech „cytrynowych nocach” wągry odchodzą w przeszłość.

 

Drugi sposób na wągry:

Parówka - Następnym sposobem na wągry jest parówka ziołowa przygotowana z tymianku lub rozmarynu zalanego gorącą wodą. 10 minut należy oddychać tego rodzaju maseczką, a następnie przemyć twarz kilka razy, na przemian, zimną i gorącą wodą. Cera będzie oczyszczona, a osoba cierpiąca na wągry pożegna je na dłużej.


Powyższe metody są skuteczne, dlatego chętnie stosowane przez osoby cierpiące na wągry.

Dodaj komentarz