Plasterki na Wągry

Plasterki na Wągry

 

Plasterki na wągry – Czego potrzeba, aby wyprodukować domowe plastry na wągry? Dwuprocentowe mleko oraz żelatyna pozwolą wyprodukować bardzo dobre domowe plastry na wągry. Łyżka mleka powinna zostać dokładnie odmierzona, a do tego jedna łyżka stołowa żelatyny. Oba składniki należy dokładnie wymieszać. Tak, aby nie pozostały żadne grudy lub grudki. Powstaje papka, którą wstawia się na 10 sekund do kuchenki mikrofalowej. Powinna powstać bardzo gęsta masa, którą odstawia się do wystygnięcia. Niewielką ilość maski nakłada się na miejsca pełne wągrów.

 

Maska może nieco ciągnąć się, ale jest to normalny objaw maski z żelatyną. Dlatego nie należy obawiać się niczego i spokojnie stosować tego rodzaju maskę na twarz. Po 10 minutach osoba zwalczająca wągry czuje rodzaj mocnego napięcia. Wtedy delikatnie i powoli odrywa domowy plaster na wągry i obserwuje efekty działania tego specyfiku. Nos powinien być gładki po zastosowaniu takiego plastra.

 

Była to jedna metoda. Inną jest przygotowanie plastrów na wągry z jajka oraz chusteczki higienicznej. Jajko rozbija się, oddzielając białko od żółtka. Żółtko ubija się pędzlem lub widelcem i nakłada się taką masę na nos, czoło lub brodę – tam, gdzie występują wągry, inaczej nazywane zaskórnikami. Na to kładzie się chusteczkę higieniczną. Później trzeba odczekać pewien czas, zazwyczaj jest to czas niezbędny do wyschnięcia. Gdy wyczuwalne jest ściągnięcie twarzy, mija 10 lub 15 minut, to znaczy, że pora ściągnąć domowy plaster. W ten sposób cera zostaje oczyszczona z wągrów.

Dodaj komentarz