Peeling na Wągry

Peeling na Wągry

Wągry, inaczej zaskórniki to problem wielu osób, zwłaszcza tych o cerze mieszanej bądź tłustej. Może on dotyczyć także tych, którzy nie mają problemów z trądzikiem. Na nosie, czole i brodzie rozszerzają się pory, które objawiają się dwoma rodzajami wągrów – zamkniętymi przypominającymi „kaszkę” i otwartymi, które wyglądają jak małe, czarne lub brązowe punkciki. Pojawiają się one, gdy gruczoły łojowe produkują w nadmiarze sebum, a naskórek jest niewystarczająco złuszczany. Zaskórniki łatwo przekształcają się w trądzik, dlatego lepiej pozbyć się ich zanim zaczną sprawiać więcej problemów, ponieważ łatwiej usunąć je niż poważne wypryski.

 

Zaskórniki można nie tylko leczyć, ale także im zapobiegać.Warto zwracać uwagę na składniki komedogenne, czyli takie które występują w kosmetykach, a prowadzą do zapychania porów i pobudzają powstawanie wągrów. Zaleca się także systematyczność i dokładność w pielęgnacji skóry, zwłaszcza jej oczyszczaniu. Kolejnym ważnym krokiem jest odpowiednie złuszczanie i to peelingi są najbardziej skuteczne na wągry, ponieważ pomagają pozbyć się nadmiaru naskórka, który prowadzi do powstawania zaskórników.

 

Warto wypróbować domowe sposoby np. peeling z płatków owsianych. Jest to pewnego rodzaju domowy peeling enzymatyczny, a to właśnie tego typu peelingi wykazują największą skuteczność w walce z wągrami. Podobne działanie będzie miał także peeling z aspiryny, pozwala on gruntownie oczyścić gruczoły łojowe i delikatnie złuścić naskórek. Popularnym peelingiem na wągry jest także soda oczyszczona w połączeniu z niewielką ilością wody oraz peeling z miodu i cukru. Równie dobrym sposobem jest także mieszanka cytryny i cukru, stosowana na wągry i inne niedoskonałości skóry.

Dodaj komentarz