Maseczka na wągry

Maseczka na Wągry

 

Wągry nigdy nie były ozdobą twarzy, nosa, dekoltu. Są one brzydkimi, czarnymi kropkami, które najczęściej goszczą na cerze tłustej i mieszanej. Nie warto zatem dbać o ich rozwój, lecz trzeba zrobić wszystko, aby odzyskać piękno, urodę i gładką twarz. Wągry są niezwykle uporczywe i trzymają się twarzy, jak tylko mogą, ale wytrwałość, higiena, czystość i konsekwencja pokonają tę zmorę posiadaczy cer tłustych i mieszanych. Warto połączyć wyżej opisane w walce z wągrami nazywanymi zaskórnikami.

 

Domowe maseczki na wągry można zrobić całkiem łatwo i niedrogo. Jedną z takich maseczek jest specyfik przyrządzony z rozgniecionych listków kozieradki połączonych z przegotowaną wodą. Powstałą w ten sposób papkę rozgniata się i nakłada na 15 minut na twarz, a następnie twarz spłukuje się letnią wodą. Taka maseczka powinna być stosowana dwa razy w tygodniu, a efekty będą widoczne już po dwóch tygodniach regularnego stosowania.

 

Oczyszczający efekt ma również maseczka na wągry przygotowana z płatków owsianych połączonych z mlekiem. Dobra będzie również maseczka z kurzego białka, ponieważ wysusza cerę i ściąga rozszerzone pory. Można położyć na twarz samo białko, można dodać do niego kilka kropli cytryny. Zatem osusza cerę pełną wągrów. Do skóry tłustej odpowiednia będzie także maseczka z drożdży rozpuszczonych w mleku, ponieważ osuszy ona cerę i sprawi, że będzie nieco mniej tłusta.

 

Ostatnią maseczką, którą przedstawimy tutaj jest maseczka z aspiryny. Przygotowuje się ją z czterech tabletek aspiryny, jednej łyżki przegotowanej wody oraz jednej łyżki jogurtu. Składniki miesza się tak, aby się rozpuściły. Później maseczkę nakłada się na umytą i osuszoną skórę twarzy. Po 25 minutach zmywa się ją letnią wodą. Aby efekt był jak najlepszy maseczkę stosuje się ją dwa razy w tygodniu. Do maseczki można dodać miód, jogurt naturalny bez cukru lub odrobinę mleka.

Dodaj komentarz