Maść na Wągry

Maść na Wągry

Wągry to zaskórniki otwarte, występujące w postaci czarnych punktów na twarzy, zwłaszcza nosie i brodzie. Mogą pojawiać się także na plecach i w uszach, zwłaszcza u mężczyzn. Ich powstawanie to głównie powód nieodpowiedniej i niestarannej higieny. Wągry występują na twarzy z bardzo wielu różnych powodów. Bardzo często u kobiet z powodu nieodpowiedniego i niedokładnego demakijażu. Dlatego bardzo istotne jest staranne zmycie makijażu co wieczór. Poza tym wągry powstają także dlatego, że twarz jest w ogóle niedokładnie lub wcale oczyszczana. Przy problemach z trądzikiem, a wagry są jego odmianą, należy bardzo dokładnie oczyszczać twarz i zawsze o tym pamiętać.  Wągry powstają z powodu silnego łojotoku, gromadzenia się zanieczyszczeń w porach skóry i problemów skóry tłustej. Nadmierne wydzielanie sebum prowadzi do powstawania wyprysków, zaskórników otwartych i wągrów.

 

Te ostatnie bywają bardzo trudne do pozbycia się. Wągrów zdecydowanie nie należy pozbywać się ręcznie, wyciskając je, bo to prowadzi jedynie do pogorszenia stanu skóry, a w ten sposób wagry mogą nawet przeobrazić się w ropne, duże, nawet bolesne wypryski, których usunięcie jest o wiele trudniejsze. Na wągry pomaga wiele sposobów, maści apteczne, plastry, a także domowe sposoby jak maseczki, parówki czy peelingi. Warto także zmienić dietę na zdrowszą, odstawić alkohol, słodycze, a także przestać palić papierosy. Na wągry bardzo dobrze pomagają wszelkie specyfiki, zwłaszcza maści, które mają w składzie kwas azelainowy, salicylowy i nadtlenek benzoilu.

 

Na wągry świetnie działa maść Acne Derm zawierająca kwas azelainowy, który działa łagodnie, ale bardzo skutecznie. Podobne działanie posiada maść Skinoren, droższy odpowiednik Acne Dermu, również zawierający kwas azelainowy. Obie mają także silne działanie rozjaśniające, więc świetnie wyrównają koloryt skóry i pozbędą się przebarwień, tych potrądzikowych i posłonecznych. Równie polecaną maścią na wągry i zaskórniki jest Benzacne. Zawarta w składzie substancja czynna nadtlenek benzoilu występuje w Benzacne w dwóch wersjach – w 5 i 10 procentowym stężeniu. Poza wągrami działa także na zaskórniki, rozjaśnia przebarwienia, działa antybakteryjnie, pomaga pozbyć się grudek. Obie maści charakteryzuje duża wydajność i szybka skuteczność, bo pierwsze pozytywne skutki można zaobserwować już po kilku zastosowaniach.

 

Dodaj komentarz