Jak zwalczać wągry

Jak zwalczać wągry

 

Jak zlikwidować wągry

 

W odniesieniu do pozbywania się trądziku i zaskórników ogromną rolę odgrywa zapobieganie. Głównym powodem powstawania zaskórników jest wydzielanie łoju na skórze twarzy. Kiedy tylko możesz przemywaj więc ją z dodatkiem dobrego mydła, które obniża produkcję łoju. Dokładne mycie jest zawsze wskazane, ponieważ możesz wtedy usunąć martwe komórki skóry. Jeśli nosisz dużo makijażu, rozważ zmniejszenie jego ilości lub upewnij się, że usunęłaś go w całości przed pójściem spać. Wszystko, co może zatykać pory przyczynia się do powstawania zaskórników, w tym brud, łój, łuszcząca się skóra, makijaż i pot.

 

Błędy, których należy unikać

 

Na rynku sprzedawane są produkty opracowane specjalnie na zaskórniki. Prawdopodobnie widziałeś paski, które przykleja się na nos, by usunąć wągry. Są popularne, ale nadają się tylko do zastosowania miejscowego. Z pewnością działają, ale wągry prawdopodobnie powrócą, jeśli nie zrobisz nic więcej. Możesz także spróbować złuszczyć skórę, by usunąć jej martwe komórki i pozwolić oddychać bardziej swobodnie. Istnieją także produkty ścierające, które będą delikatnie trzeć skórę i wyskrobywać wągry z porów. Możesz spróbować tych metod, się pozbyć wągrów, ale nie przesadzaj. Kluczem jest nawilżenie – nie pozwól, by twoja skóra stała się zbyt sucha, ponieważ może to doprowadzić do większej produkcji łoju! Jedną z najgorszych rzeczy, którą możesz zrobić w wypadku zaskórników, to podrażnienie skóry, to znaczy nadmierne wydrapywanie, wyciskanie, dotykanie, szorowanie i wycieranie. Kiedy drażnisz skórę w ten sposób, możesz doprowadzić do tego, że gruczoły łojowe staną się jeszcze bardziej aktywne. Możesz także sprawić, że skóra stanie się sucha a liczba martwych komórek zwiększy.

 

Nie oczekuj, że wągry znikną natychmiast. Pamiętaj, jakie czynniki prowadzą do ich powstania i odpowiednio dopieraj kurację. Pij zawsze dużo wody, by utrzymywać chemiczną równowagę ciała i pozbywać się toksyn.

 

To lista najważniejszych elementów, gdy starasz się pozbyć wągrów:

  1. Przemywaj twarz delikatnym środkiem oczyszczających dwa razy dziennie.
  2. Dbaj o siebie, to znaczy pij dużo wody, dobrze się odżywiaj i odpowiednio długo śpij.
  3. Dbaj o to, by twoje ręce były czyste, gdy dotykasz twarzy.
  4. Stosuj krem na trądzik i kremy nawilżający, jeśli ich potrzebujesz.
  5. Jeśli utworzy się zaskórnik i nie wysunie się samodzielnie, wyciśnij go. Najpierw jednak umyj twarz i ręce, zmiękcz skórę (policzki i nos) za pomocą ciepłego ręcznika i dopiero wtedy wyciśnij zaskórnik, zaś następnie posmaruj to miejsce odrobiną kremu na trądzik. To najbezpieczniejszy sposób na usuwanie zaskórników.

 

Nie ma niczego gorszego niż spojrzeć w lustro i zobaczyć skupienia zaskórników na najbardziej widocznych częściach twarzy. Ci, którzy je zobaczą, mogą pomyśleć, że jesteśmy niedbali w utrzymywaniu higieny, chociaż osoby cierpiące na zaskórniki mogą się często i dokładnie myć. Jednak to właśnie to połączenie złego wyglądu i różnych negatywnych skojarzeń sprawia, że wągry są tak niepożądane.

Dodaj komentarz