Jak usunąć wągry z nosa

Jak usunąć wągry z nosa

 

Usuwanie zaskórników z nosa.

 

Najpierw przygotuj skórę, otwierając pory przez około 15 minut za pomocą parówki lub ręcznika namoczonego w gorącej wodzie. Następnie można przystąpić do rozpuszczania czopów łojowych, które widoczne są jako wągry . To istotne, ponieważ zmniejsza nacisk na skórę podczas ich usuwania.

 

Środki bez recepty mogą skutecznie usuwać wągry . Szukaj takich preparatów złuszczających jak kwas salicylowy, rezorcyna czy siarka, gdyż pomagają one odetkać pory i w związku z tym pozbyć się zaskórników. Wykazano, iż kwas salicylowy, siarka oraz rezorcyna rozpuszczają zaskórniki. Stosowanie produktu, który zawiera kombinacją tych składników, przyniesie najlepszy rezultat.

 

Paski służące oczyszczaniu porów na nosie, to znaczy nasączone składnikami aktywnymi kawałki materiału przyklejane do skóry i odrywane, również mogą pomóc usunąć te czopy.

 

Inne możliwości usuwania zaskórników na nosie

 

Dzień spędzony w spa może pomóc, jeśli wągry na nosie utrzymują się długo, zaś kuracje domowe i zapobieganie nie przynoszą rezultatów. Zabieg na twarzy przeprowadzony przez profesjonalistę sprawi, że twoja skóra będzie miękka, gładka i często także wolna od zaskórników. Przeszkolona kosmetyczka oczyści skórę, zastosuję na nią parę, jeśli nie jesteś bardzo wrażliwy, i usunie wągry za pomocą specjalistycznych narzędzi. Usuwanie zaskórników najlepiej pozostawić profesjonalistom – wykonywane tego w domu może doprowadzić do powstania blizn.

 

Jeśli wszystko inne zawiedzie, być może będziesz musiał wybrać się do dermatologa. Lekarz może przepisać skuteczne leki przeciw trądzikowi, które pomogą usunąć zaskórniki. Te preparaty zawierają zazwyczaj te same składniki co produkty bez recepty, ale w wyższym stężeniu. Twój dermatolog opracuje dla ciebie plan działania, który może przewidywać przyjmowanie antybiotyki w połączeniu z leczeniem miejscowym.

Dodaj komentarz