Domowe Sposoby na Wągry

Domowe Sposoby na Wągry

 

Wągry to małe czarne punkciki występujące najczęściej w okolicy nosa oraz brody. Wągry tworzą się, gdy zaskórniki zalegające w porach utleniają się. Zmieniają barwę na czarną i tworzą nieestetyczne wysypki. Bardzo dobrym sposobem na wągry jest używanie domowych metod. Na początku skórę należy dokładnie oczyścić (najlepsze do tego będą domowe peelingi np z kawy czy płatków owsianych). Przed zabiegiem najpierw należy „ogrzać” skórę, by pory rozszerzyły się.

 

Można zrobić to za pomocą ciepłej wody lub ziołowej parówki. Skuteczny w tym przypadku będzie rozmaryn, który otwiera pory i ułatwia wydostanie się łoju na zewnątrz. Podobnie dziurawiec, jest on dobry na skórę tłustą i mieszaną, ma silne działanie oczyszczające oraz przeciwzapalne. Podobnie działają także rumianek, lipa czy lopian. Są to zioła, które działają głównie na problemy skóry, oczyszczają ją i odświeżają.

 

Po parówce ważne jest odpowiednie oczyszczenie i złuszczenie martwego naskórka. Dobrym sposobem jest peeling z płatków owsianych. Owies zawiera wiele witamin i minerałów, ma w swoim składzie selen, krzem, witaminę B1 czy PP odpowiedzialne za utrzymanie zdrowego stanu skóry.

 

Płatki złuszczają martwy naskórek, wygładzają cerę. Zabieg z owsa polecany jest zarówno do cery mocno zanieczyszczonej, tłustej jak i tej wrażliwej. Płatki nie powodują żadnych podrażnień. Owies do peelingu można zmielić w młynku lub stosować w całości, zależy od tego jak mocny peeling chcemy uzyskać. Płatki dobrze jest zmieszać z mlekiem lub wodą, by uzyskać papkę, do tego można dodać nawilżający miód oraz łyżkę oliwy z oliwek. Taką mieszanką należy masować cerę. Skóra staje się nawilżona, a przede wszystkim oczyszczona.

 

Po peelingu należy wykonać maseczkę, szczególnie polecana jest maseczka z sody, która idealnie wnika w pory, dokładnie je oczyszcza i zwęża, dodatkowo normalizuje wydzielanie sebum. Maseczka jest bardzo prosta w wykonaniu, wystarczy sodę połączyć w wodą i położyć na twarz. Polecana jest dla osób o problemach skórnych, należy zachować jednak ostrożność przy skórze wrażliwej.

 

Po zabiegach należy przetrzeć twarz tonikiem i położyć krem. Najlepszy będzie tonik z jodyny, która ma działanie zabójcze dla bakterii i wirusów, dodatkowo otwiera pory przed zabiegiem wyciskania wągrów. By uzyskać taką mieszankę należy zmieszać jodynę z gorącą wodą i łyżeczką gorzkiej soli.

Dodaj komentarz